Business is booming.

Senegal şehidine Meclis’ten vefa

0 79

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Mecliste 27 asıl, 27 ek olmak üzere 54 gündem unsuru meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı. Lider Büyükkılıç, gündem hususlarının görüşülmesi öncesi, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere güzel olmasını temenni etti.

MECLİS’TEN SENEGAL ŞEHİDİNE VEFA

Gündem hususları ortasında yer alan ve Senegal’de geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Cumhurbaşkanlığı Muhafaza Dairesi Başkanlığı Özel Harekât Şube Müdürü Hayrettin Eren’in isminin Büyükşehir Belediyesi yahut Bünyan Belediyesi sonlarında uygun olan bir caddeye verilmesi talebi görüşüldü. Komiteye gönderilecek talep, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Lider Büyükkılıç, bu vesile ile tüm aziz şehitlere bir kere daha Allah’tan rahmet diledi.

Ayrıca, hayatlarını kaybeden Atletizm Vilayet Temsilcisi Yüksel Güngören, Kayseri Gençlik ve Spor eski Şube Müdürü Halim Demir Hidayetoğlu, Kayseri Maarif Müfettişi Hamdi Şakar’ın da isimlerinin kentte uygun görülecek bir caddeye verilmesi talebi konusunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komite Raporu görüşüldü. Raporlar farklı başka, oy birliği ile kabul edilirken, Lider Büyükkılıç, hayatını kaybeden pahalı isimlere bir sefer daha Allah’tan rahmet diledi.

ERDEMLERİMİZLE VARIZ (ER-VA) PROJESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ ONAYLANDI

Mecliste, Kayseri Valiliği, Kayseri Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü KAYDEM (Kayseri Kıymetler Eğitimi Merkezi) ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kayseri Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü, Kayseri Vilayet Emniyet Müdürlüğü, Kayseri Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü ile Kayseri Vilayet Müftülüğü ve Eğitime Dayanak Platformu ortasında imzalanan Erdemlerimizle Varız (Er-Va) Projesi İş Birliği Protokolü’nün onaylanması talebi de görüşülürken, talep oy birliği ile kabul edildi.

AKKIŞLA, YAHYALI, TALAS, DEVELİ, PINARBAŞI VE MELİKGAZİ’YE EK BÜTÇE

Meclis üyeleri, Akkışla Belediyesi’ne 5 milyon TL, Yahyalı Belediyesi’ne 18 milyon 500 bin TL, Talas Belediyesi’ne 42 milyon TL, Develi Belediyesi’ne 58 milyon TL, Pınarbaşı Belediyesi’ne 40 milyon TL ve Melikgazi Belediyesi’ne 340 milyon TL ek bütçe verilmesi talebini görüştü. Taleplerin, ilgili Plan Bütçe Komisyonu’na gitmesi konusu meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

Gündem unsurları ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının akabinde, Lider Büyükkılıç, mecliste alınan kararların iyi olması temennisinde bulundu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.